İş Dünyası

Konfor başarının düşmanıdır

Ne demişti Denzel Washington?

“Kolaylık, ilerlemek için zorluktan daha büyük bir tehdittir!”

Yaşamınızda her şey çok kolay gidiyorsa ilerleyemezsiniz. Hiçbir büyük başarı rehavetten doğmamıştır.

Türk tehdidi olmasa Çin Seddi olmazdı. Kıtlık, kuraklık olmasa kavimler göçü olmazdı, Mario Puzo fakirlikle boğuşmasa Baba gibi bir kitabı yazamazdı, hiç kimse dalga geçmese Bambum bugünlere gelemezdi ve birileri Bambum’u taklit etmese Bamwood ve Mr. Bamboo gibi markalar doğamazdı.

2019 yılını hedef cirosunun %27 üzerinde tamamlayan Bambum, bugün tam 60 ülkenin sunum kültürüne katkıda bulunuyor.

İstanbul’daki fabrikanın Avrupa’nın tek bambu fabrikası olması bir yana, bin yıldır bambu kullanan Çin’in dünya genelindeki en büyük müşterisi Bambum. Öyle ki, dünyanın en büyük perakende zincirleri Walmart, Aldi, Lidl, Kaufland, Rewe, Penny ve Tesco’nun alım adetleri bile Bambum’u yakalamıyor.

Ve emin olun, bu yola çıkarken tek hedefimiz sağlıklı mutfak gereçleri üretip insanlığa yarar sağlamaktı.

Ulaştığımız ekonomik seviye bu işin ödülü sadece.

Attığımız her adımı ilk taklit edenler, biz o adımı atarken en çok gülenler oldu. Bambu ürünlerden bambu porselen gruplara kadar, pazarlama ekibinin prim sisteminden Avrupa’da aktif pazarlamaya kadar her adıma ilk başta “hohaha olur mu öyle şey,” diyerek gülen ama başarıyı görünce hemen taklide soyunanlar sayesinde enerjimiz her zaman yüksek kaldı.

O nedenle huzurlarınızda ürünlerimize güvenen tüm Bambum kullanıcılarına, firmamıza inanan Bambum bayilerine ve hepsinden önemlisi, ürünlerimizi ve stratejilerimizi taklit etmeye çalışarak rehavete kapılmamızı engelleyen marangoz ve ithalatçılara teşekkür ediyorum.

Bazıları yol açar, bazıları yol gösterir, bazılarına düşen de yoldan çekilmektir.

Çekilenlere selam olsun, bizim yolumuz epey uzun.

Ocak 2020, Beşiktaş, İstanbul

Bir de şu konular var

Siz ne dersiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.