Siyaset Toplum

Farklı dünyaların insanıyız

Cebinde 5 lirası olan adam, akşam ne yiyeceğini düşünür. Cebinde 5.000.000 lirası olan adamın dertlerini de, hayallerini de bilemez.

Ulaşabildiği maksimum servet birkaç milyon dolar olan ve bunun için gerçekten it gibi çalışmak zorunda olan bir insan da, milyarlarca doları gayet basit bir varlık olarak gören ve çalışmak zorunda olmayan kişinin planlarını anlayamaz.

Sizin üç beş kuruş bulunca sizden başka kimsenin umurunda olmayan dernekler kurup kendi kendinize şişinmeniz, bir şeyleri değiştirmeye çalışmanız normal de, şahsi serveti birçok ülkenin hazinesinden fazla olan bazı kimselerin dünyayı değiştirmek için örgütler kurması mı anormal?

Sizin üç kuruşluk siyaset becerinizle çeşitli Ali Cengiz oyunları oynamanız, entrikalar çevirmeniz, ihalelere fesat karıştırmanız normal de, o çok parası olanların aynı şeyleri bilimde, sağlıkta, siyasette uygulamaları mı anormal?

Sizin derneğe, muhtarlığa, belediyeye başkan seçerken, meclis kurarken istediğiniz kişileri yerleştirmeye çalışmanız normal de, bu çok güçlülerin ülkelere meclis kurdurması, başkan seçtirmesi mi anormal?

Sizin kazancınıza ve hedefinize giderken ayağınıza dolananları, yolunuza çıkanları yok etmeniz, aç kalmalarına göz yummanız normal de, bunların savaş çıkarması, halkları aç bırakması mı anormal?

Herkes kendi penceresinden bakar dünyaya.

Eylül 2020, İstanbul

Bir de şu konular var

Siz ne dersiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.