Otomotiv Siyaset Toplum

Sporcu spor otomobile biner

Kenan Sofuoğlu meclise Lamborghini ile geliyormuş. Vay efendim nasıl öyle olurmuş. Bulamayanlar varmış. O kadar parayı nasıl kazanmışmış.

Adamın milletvekilliğinin daha ilk ayı tamamlanmadı, altında bin tane mevzu arar oldular.

Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz, Kenan Sofuoğlu Türkiye’nin marka değeri en yüksek sporcularından biridir. Kafası futboldan başka spora basmayan, buna rağmen dünya kupasını televizyondan seyredebilen bir toplum olduğumuz için Kenan Sofuoğlu’nun değerinin anlaşılmaması normaldir.

Ancak bu adam SuperSuport‘ta 5 kez şampiyon olmuş, birçok genci eğitip bu spora dahil etmiş, devletin yapmadığını yapıp yarış pisti kurmuş bir sporcu.

Neymiş, yiyorsa bir üst seride yarışsınmış, neden MotoGP’ye cesaret edemiyormuş.

Adamın kariyer seçimi buysa sana ne kardeşim? Beğenmeyen hazırlar kendi motosikletini, dahil olur bir takıma, çıkar MotoGP’de yarışır, biz de alkışlarız. İmkân falan demeyin, bu adam birçoğunuzdan daha zor imkânlarla başladı.

Rahmetli Tek Teker Arif’in oğlu Toprak Razgatlıoğlu bugün Superbike’da cazır cazır yarışıyorsa bu bizzat Kenan’ın başarısıdır, eleştirenlerin değil. (Toprak’ın yeteneklerini küçümsemiyorum, bu iş onun genlerinde var zaten, yolu açık olsun.)

O nedenle, Kenan Sofuoğlu’nun meclise Lamborghini ile gelmesi kimseye batmasın. Rahat olun. Ben bu adama inanıyorum. Bu ülkede futbol dışındaki sporların gelişmesinde devletin bir şekilde katkısı olacaksa, bu iş Kenan Sofuoğlu gibi adamlarla olur, gazetecilerin önünde kösele ayakkabıyla kaleye şut çeken ihtiyarlarla değil.

Zamanında sırf Kenan’ın takım sponsoru diye HANNspree televizyon kullanmış adamım ben, laf ettirmem. Bugün bu adama laf edenler Ten Kate Honda’nın adını bile bilmezler. Kenan 2007’de ilk şampiyonluğunu kazanacak diye heyecandan uyumuyorduk biz. Adam neredeyse otostopla gidecek haldeydi yarışlara. Dişiyle tırnağıyla geldi bugüne, tabi Lamborghini’ye binecek, Şahin’e mi binsin?

Bin be Kenan. Yıllarca sponsorsuz, kelle koltukta yarıştığın günlerin acısını çıkar. Lamborghini’den in, Koenigsegg’e bin. Pagani Huayra ile sıfır çiz meclisin önünde. Normalleşme, sıradanlaşma. Biz seni böyle sevdik. Aynen devam et.

Allah yolunu açık etsin.

Temmuz 2018, Ankara

Bir de şu konular var

Siz ne dersiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.